Hudba:

scénická hudba

diskografie

Ludus Danielis

Písně o Samotách (1. symfonie)

Zlatovláska (balet)

Projevy, statě, přednášky



Vladimír Franz

scénická hudba



Kompletní přehled scénických hudeb V. Franze:

  1. Opera ještě nezemřela, r.Jan Kosek, divadlo Kytka, Praha, 1981
  2. Jídelní lístek, r.Jan Kosek, divadlo Kytka, Praha, 1981
  3. Tajemný listonoš, r.Jan Kosek, divadlo Kytka, Praha, 1981
  4. Harudel, r.Jiří Srstka, divadlo Kytka, Praha, 1982
  5. Jeníček a Mařenka, r.Jiří Srstka, divadlo Kytka, Praha, 1982
  6. Jak je důležité míti Filipa, nerealizováno, Praha, 1982
  7. Žába, r.Jiří Srstka, divadlo Kytka, Praha, 1982
  8. Král jelenem, r.Zbyněk Srba, Disk, Praha, 1985
  9. Zpívající Benátky, r.V.Novák, Městské divadlo Most, 1986
  10. Filosofská historie, r.Zbyněk Srba, MD Most, 1986
  11. Cirkus Humberto, r.Zbyněk Srba, MD Most, 1987
  12. Nová komedyje o Libuši, r.Josef Henke, MD Most, 1987
  13. Lucerna, r.P.Pecháček, MD Most, 1987
  14. Znamení člověka, r.I.Glanc, MD Most, 1987
  15. Pyšná princezna, Teplice, 1987
  16. Babička, r.P.Pecháček, MD Most, 1988
  17. Hodina mezi psem a vlkem, r.Jakub Špalek, Divadlo v Řeznické (resp. Spolek Kašpar), Praha, 1989
  18. Bedekr aneb Pozdvižení ve zdviži, r.Rostislav Křivánek, Praha, 1989 (zájezd)
  19. Ptačí hlava a srdce, r.Josef Henke, Divadlo v Dlouhé, Praha, 1989
  20. Lidé z maringotek, r.Zbyněk Srba, MD Most, 1990
  21. Její pastorkyňa, r.Jiří Pokorný, Disk, Praha, 1991
  22. Král jelenem, r.Zbyněk Srba, Divadlo ABC, Praha, 1992
  23. Cyrano, r.Jakub Špalek, Spolek Kašpar, Praha, 1992
  24. Lásky hry osudná, r.J.Pistorius, Disk, Praha, 1993
  25. Jeptiška, Disk, Praha, 1993
  26. Mamzelle Nitouche, r.J.Fréhár a M.Horanský, Disk, Praha, 1994 (úprava)
  27. Idiot, r.O.Zajíc a L.Vymětal, Disk, Praha, 1994
  28. Valašská čtverylka, r.Jiří Pokorný, Činoherní studio Ústí n/L, 1994
  29. Na malém dvorci, r.Michal Lang, Činoherní studio Ústí n/L, 1994
  30. Tři mušketýři, r.Michal Lang, Činoherní studio Ústí n/L, 1994
  31. Procitnutí jara, r.Jiří Pokorný, Činoherní studio Ústí n/L, 1994
  32. Nebezpečné vztahy, r.D.Dudík, MD Most, 1994
  33. Matka, r.Jiří Pokorný, Činoherní studio Ústí n/L, 1995
  34. Osm a půl (a půl), r.J.A.Pitínský, Městské divadlo Zlín, 1995
  35. Dlouhá denní cesta do noci, r.K.Semerád, MD Zlín, 1995
  36. Poslední šantán, r.Zbyněk Srba, MD Most, 1995
  37. Krvavá svatba, r.Z.Novotný, Disk, Praha, 1995
  38. Veselohry na mostě, r.J.Krobot, Národní divadlo Praha, 1995 (neprovedeno)
  39. Zajíc zajíc, r.Ivan Balaďa, MD Zlín, 1995
  40. Její pastorkyňa, r.J.A.Pitínský, MD Zlín, 1996
  41. Cymbelín, r.Ivan Balaďa, MD Zlín, 1996
  42. Báj, r.L.Hlavica, Disk, Praha, 1996
  43. Bláznivá z Chaillot, r.I.Balaďa, MD Zlín, 1996
  44. Krvavá svatba, r.V.Herajtová, MD Zlín, 1996
  45. Faust, r.Zbyněk Srba, Národní divadlo Brno, 1997 (vydáno na CD)
  46. Hlasy ptáků, r.K.Semerád, Zlín, 1997
  47. Romeo a Julie, r.Jakub Korčák, Jihočeské divadlo, České Budějovice, 1997
  48. Romeo a Julie, r.Karel Kříž, Labyrint, Praha, 1997
  49. Baladyna, r.P.Pecháček, Brno, 1997
  50. Kočičí hra, r.J.Deák, Ostrava, 1997
  51. Zkrocení zlé ženy, r.Michal Lang, Činoherní klub Praha, 1997
  52. Pohled z mostu, r.L.Vymětal, MD Mladá Boleslav, 1998
  53. Scény z manželského života, r.Karel Kříž, Vinohradské divadlo, Praha, 1998
  54. Pitvora, r.Michal Lang, Divadlo pod Palmovkou, Praha, 1998
  55. Bloudění, r.J.A.Pitínský, Národní divadlo Praha, 1998 (vydáno na CD)
  56. Pašije, r.Zbyněk Srba, Národní divadlo Praha, 1998 (vydáno na CD)
  57. Radůz a Mahulena, r.Michael Tarant, Městské divadlo Olomouc, 1998
  58. Elektra, r.Jiří Pokorný, Činoherní studio Ústí n/L, 1998
  59. Don Juan, r.Jakub Korčák, Městské divadlo, Mladá Boleslav, 1998
  60. Král nekrál, r.Michal Lang, Činoherní klub, Praha, 1998
  61. Mistr a Markétka, r.Sergej Fedotov, Klicperovo divadlo v Hradci Králové, 1998
  62. Cirkus Humberto, r.Zbyněk Srba, ND Brno, 1998 (vydáno na CD)
  63. Strakonický dudák, r.Miroslav Hruška, Disk, Praha, 1998
  64. Evžen Oněgin, r.Jaromír Janeček, MD Šumperk, 1999
  65. Marie Stuartovna, r.Kateřina Dušková, Disk, Praha, 1999
  66. Spor aneb Dotyky a spojení, r.Karel Kříž, Komorní divadlo, Plzeň, 1999
  67. Královský hon na slunce, r.Juraj Deák, Vinohradské divadlo, Praha, 1999
  68. Lidumor, r.Dušan Pařízek, Vinohradské divadlo, Praha, 1999
  69. Sousedé, r.Dušan Pařízek, Komorní divadlo, Praha, 1999
  70. Oidipova cesta, r.Michael Tarant, Gong, Praha, 1999
  71. Ten, který dostává políčky, r.Michael Tarant, Městské divadlo Olomouc, 1999
  72. Jak se vám líbí, r.Michal Lang, Letní Shakespearovské slavnosti, Pražský hrad, 1999
  73. Maryša, r.J.A.Pitínský, Národní divadlo Praha, 1999 (vydáno na CD)
  74. Valdštejnova smrt, r.Petr Kracík, Vinohradské divadlo Praha, 1999
  75. Hráči, r.Sergej Fedotov, Divadlo bez zábradlí, Praha, 1999
  76. Neuvěřitelný a tklivý příběh o spanilé Erendíře a její ukrutné babičce, r.Krobot, Dejvické divadlo, Praha, 1999
  77. Otčina, r. D.D.Pařízek, Praha, 1999
  78. Balada pro banditu, r.Karel Brožek, Klicperovo divadlo v Hradci Králové, 1999 (spolupráce s Radkem Němejcem), nerealizováno
  79. Gazdina roba, r.J.A.Pitínský, Slovácké divadlo, Uherské Hradiště, 2000 (vydáno na CD)
  80. Byla to děvka, r.Michal Lang, Městské divadlo v Legnici, Polská republika, 2000
  81. Hamlet, r.Vladimír Morávek, Klicperovo divadlo v Hradci Králové, 2000 (vydáno na CD)
  82. Othello, r.Ivan Balaďa, Městské divadlo Zlín, 2000
  83. Červený a černý, r. Milan Schejbal, Divadlo ABC, Praha, 2000
  84. Bouře, r.Michal Lang, Divadlo v Celetné, Praha, 2000, nerealizováno
  85. Lucerna, r.Pavel Pecháček, Divadlo F.X.Šaldy, Liberec, 2000
  86. Nápadníci trůnu, r.Michael Tarant, Východočeské divadlo, Pardubice, 2000
  87. Úklady a láska, r.J.A.Pitínský, Divadlo Na zábradlí, Praha, 2000
  88. Ondina, r.Petr Svojtka, Divadlo F.X.Šaldy, Liberec, 2000
  89. Tramvaj do stanice Touha, r. Věra Herajtová, Národní divadlo moravsko-slezské, Ostrava, 2001
  90. Portugálie, r. Ivo Krobot, Činoherní klub, Praha, 2001
  91. Návštěva staré dámy, r. Karel Kříž, Horácké divadlo, Jihlava, 2001
  92. Kráska a zvíře, r. Zbyněk Srba, Národní divadlo Brno, 2002
  93. Markéta Lazarová, r. J.A.Pitínský, Národní divadlo Praha, 2002 (vydáno na CD)
  94. Běsi, r. Hana Burešová, Divadlo v Dlouhé, Praha, 2002
  95. Vichřice, r. Věra Herajtová, Zapadočeské divadlo, Cheb, 2002
  96. Strýček Solený, r. Vladimír Morávek, Klicperovo divadlo, Hradec Králové, 2002
  97. Hrobka s vyhlídkou, r. Robert Bellan, Divadlo Rokoko, Praha, 2002
  98. Jak se vám líbí, r. Karel Kříž, Středočeské divadlo, Kladno, 2002
  99. Trojanky, r. Věra Herajtová, Západočeské divadlo, Cheb, 2003
  100. Don Carlos, infant španělský, r. Zbyněk Srba, Národní divadlo Brno, 2003
  101. Don Juan a Faust, r. Věra Herajtová, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava, 2003
    Dias de las Noches, Teatr Novogo Fronta, premiéra 27.11. 2003 v Národním divadle Minsk, Bělorusko, česká premiéra 4. a 5.12. 2003 v Divadle Komedie, Praha; spoluautory hudby byli Roman Dubinnikov, Viktor Amalev a W. A. Mozart; tato inscenace není zahrnuta do seznamu scénických skladeb.
  102. Blasted, r. Myra Bambušek, Multiprostor, Louny, 2004
  103. Povídky z vídeňského lesa, r. Arnošt Goldflam, Klicperovo divadlo, Hradec Králové, 2004
  104. Equus, r. Karel Kříž, Horácké divadlo, Jihlava, 2004
  105. Kráska a zvíře, r. Michael Junášek, Horácké divadlo, Jihlava, 2004
    Pronásledování a umučení dr. Šaldy, r. Michal Dočekal, Národní divadlo, Praha, 2004; VF se na představení podílel coby hudební dramaturg - v orig. "zvuková instalace" - proto není tato inscenace zahrnuta do seznamu scénických skladeb.
  106. Macbeth, r. Hana Burešová, Vinohradské divadlo, Praha, 2004
  107. Bouře, r. Peter Gábor, Západočeské divadlo, Cheb, 2005
  108. Veselé paničky windsorské, r. Karel Kříž, Divadlo ABC, Praha, 2005
  109. Věc Makropulos, r. Věra Herajtová, Západočeské divadlo, Cheb, 2005
  110. Znamení kříže, r. Hana Burešová, Městské divadlo, Brno, 2005 (vydáno na CD)
  111. Porta Apostolorum, r. Miroslav Bambušek, La Fabrica, Praha, 2005
  112. Terorismus, r. Peter Chmela, Disk, Praha, 2005
  113. Zločin a trest, r. Věra Herajtová, Národní divadlo moravskoslezské (Divadlo Antonína Dvořáka), 2006
  114. Muž, který se směje, r. Milan Schejbal, Horácké divadlo, Jihlava, 2006
  115. Norway.today, r. Jakub Zindulka, Spodina - Spolek divadelních nadšenců, Divadlo Dialog, Plzeň, 2006
  116. Uražení a ponížení, r. Filip Nuckolls, Činoherní studio, Ústí nad Labem, 2006
  117. Případ zborcené páteře, r. Peter Chmela & Pavel Khek, Disk, Praha, 2006
  118. Kráska a zvíře, r. Jiří Šesták, Jihočeské divadlo, České Budějovice (otáčivé hlediště v Českém Krumlově), 2006
  119. Manon Lescaut, r. Zbyněk Srba, Národní divadlo, Brno, 2006
  120. Madame! Messieurs! Deburay, r. Tereza Dobiášová & Pavel Khek, v rámci festivalu Mimraj 2006, Hospodářský Dvůr Klementina, Praha, 2006
  121. Moliere, r. Sergej Fedotov, Divadlo v Dlouhé, Praha, 2006
  122. Amfitryon, r. Hana Burešová, Městské divadlo, Brno, 2006 (vydáno na CD)
  123. Marie Stuartovna, r.Jaromír Janeček, Divadlo Šumperk, 2006
  124. Médeia, r.Věra Herajtová, Divadlo F.X.Šaldy, Liberec, 2006
  125. Švanda Dudák, r.Zbyněk Srba, Mahenovo divadlo, Brno, 2006
  126. Kouzelný les, r. Luděk Jiřík, Divadlo Minaret, Praha, 2007
  127. Bláznivá z Chaillot, r. Karel Kříž, Vinohradské divadlo, Praha, 2007
  128. Manon Lescaut, r. Michael Tarant, Divadlo F.X.Šaldy, Liberec, 2007
  129. Smrt Pavla I., r. Hana Burešová, Městské divadlo, Brno, 2007 (vydáno na CD)
  130. Babička, r. J.A.Pitínský, Národní divadlo, Praha, 2007
  131. Marketa Lazarova, r. Věra Herajtová, Horácké divadlo, Jihlava, 2008
    Šlitr s námi a zlý pryč, Divadlo Semafor, premiéra 17.9.2008 tamtéž; vzpomínkový kabaret s písničkami na texty Jiřího Šlitra a s hudbou Jiřího Šlitra, Ferdinanda Havlíka, Jiřího Suchého, Vladimíra Franze a Jiřího Štědroně. Tato inscenace není zahrnuta do seznamu scénických skladeb.
  132. Paní Urbanová, r. Martin Františák, Klicperovo divadlo, Hradec Králové, 2008
  133. Radůz a Mahulena, r. Michael Tarant, Východočeské divadlo Pardubice, 2008
  134. Věc Makropulos, r. Věra Herajtová, Klicperovo divadlo, Hradec Králové, 2009
  135. Lékař své cti, r. Hana Burešová, Divadlo v Dlouhé, Praha, 2009
  136. Mariša, r. J. A. Pitínský, Slovenské národní divadlo, Bratislava, Slovenská republika, 2009
  137. Zdař Bůh!, r. Ewan McLaren, Důl Michal, Ostrava-Michálkovice, 2009
    Zahradní slavnost, r. Rudolf Tesáček, Slezské divadlo, Opava, 2009; výběr hudby z díla Vladimíra Franze. Tato inscenace není zahrnuta do seznamu scénických skladeb.
  138. Nebezpečné vztahy, r. Věra Herajtová, Klicperovo divadlo, Hradec Králové, 2010
    Frida Kahlo XXL, r. Janka Ryšánek Schmiedtová, Studio Z, Zlín, 2010; hudba Mario Buzzi, Los Perdidos a ukolébavka Vladimíra Franze. Tato inscenace není zahrnuta do seznamu scénických skladeb.
  139. Radúz a Mahuliena, r. Peter Gábor, Komorné divadlo, Martin, Sloveská republika, 2010
  140. Tattoo, r. Jakub Zindulka, Divadlo v Celetné, Praha, 2010
  141. Nevěsta, r. Martin Františák, Divadlo Petra Bezruče, Ostrava, 2010
  142. Poslední chvíle lidstva (2. část), r. Thomas Zelinski, Divadlo Komedie, Praha, 2011
  143. Konec masupustu, r. J.A.Pitínský, Národní divadlo, Praha, 2011
  144. Sto roků samoty, Peter Gábor, Divadlo ABC, Praha, 2011



Upozornění: Poslední položky výše uvedeného výčtu scénických hudeb se mohou týkat her, které ještě neměly premiéru. Číslované "pořadí" navíc v mnoha případech odpovídá datu dokončení té které scénické hudby a nikoli jevištní realizaci příslušné hry.

[Na začátek]